MISCELLANEOUS / Jewellery / Ring 8091473
nr 809 1473
RING
silver, rock crystal, 1970s,
Silver, Bergkristall, 70-tal
SEK 500
Monday February 25 2013
at 19:38:49
100 kr
150 kr
450 kr
250 kr
350 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)